linkedin Odłóż kapelusz Managera, skup się na roli Lidera i Coacha - integrity Solutions Poland

Odłóż kapelusz Managera, skup się na roli Lidera i Coacha

W trudnych czasach potrzebujemy liderów, którzy dają poczucie bezpieczeństwa i coachów, dzięki którym łatwiej będzie nam ruszyć naprzód.

 

Idziemy o zakład, że kiedy czytasz ten tekst, jednocześnie w Twojej głowie kłębią się obawy  dotyczące kryzysu koronawirusowego i wszystkich jego implikacji – zarówno ekonomicznych, jak i prywatnych. Być może pracujesz w domu, ponieważ wielu z nas robi to, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Uznaliśmy, że najlepiej jest przedstawić kilka informacji na temat tego, co naszym zdaniem jest teraz najbardziej pomocne w kontaktowaniu się z zespołem: jak uspokoić ludzi, jak ich wzmocnić, i jak utrzymać z nimi kontakt.

Integrity Solutions uczy, że jako lider odgrywamy różne role w różnych momentach. Każda z tych ról jest oczywiście ważna, ale niektóre mają pierwszeństwo przed innymi – w zależności od sytuacji lub okoliczności.

Pomyśl o różnych rolach jak o trzech różnych kapeluszach: menadżer, lider i coach. Szczególnie w sprzedaży, menedżer ma za zadanie zarządzanie planem, celem i ustalaniem priorytetów.

Kapelusz lidera zapewnia członkom zespołu jasność, kierunek i pewność, że plan jest realizowany.

Kapelusz coacha to pomaganie ludziom w ich dalszym rozwoju. Chodzi o budowanie zaufania i relacji z poszczególnymi członkami zespołu i pokazanie im, że rozumiesz, kim są, co ich motywuje – i jak to wszystko można połączyć w sukces, zarówno zawodowy, jak i prywatny.

Oto, na czym skupiamy się w Integrity Solutions, przynajmniej w najbliższym czasie: odkładamy na bok kapelusz menedżera i priorytetowo traktujemy role lidera i trenera.Wiemy, że nasi ludzie martwią się wirusem, jego wpływem na gospodarkę, martwią się o swoje rodziny i bliskich. Towarzyszymy im w tym – informujemy, że rozumiemy ich obawy i podzielamy je.

Oczywiście uczestniczymy również w wielu rozmowach na temat tego, jak pracować w inny sposób, ale równie skutecznie. Planujemy też wszelkiego rodzaju strategiczne i taktyczne podejścia, wykorzystujące wirtualne szkolenia i coaching, które naszym zdaniem będą miały ogromne znaczenie w nadchodzących miesiącach.

Możesz zastosować podobne podejście w kontaktach ze swoim zespołem. W trudnych czasach potrzebujemy liderów, którzy dają poczucie bezpieczeństwa i coachów, dzięki którym łatwiej będzie nam ruszyć naprzód.

Twój kapelusz menedżera może wkrótce wrócić na swoje miejsce. Ale teraz jest ten czas, kiedy musisz poinformować swoich ludzi, że nie są pozostawieni samym sobie, że jesteś dla nich wsparciem i że Twoja rola polega na wytyczeniu kursu po wzburzonych wodach.

Jesteśmy w tym razem. Życzymy Tobie, Twojemu zespołowi i wszystkim Twoim bliskim wszystkiego, co najlepsze.

Udostępnij