linkedin Poznaj Style zachowania i popraw wyniki sprzedaży - integrity Solutions Poland

Poznaj Style zachowania i popraw wyniki sprzedaży

Chociaż o stylach zachowań myślimy zazwyczaj w kategoriach wsparcia sprzedaży i komunikowania się z innymi, zapewniają one również cenny wgląd w nasze własne motywacje, preferencje i mocne strony.

Środowisko sprzedaży zmieniło się znacząco w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a to oznacza, że ​​strategie i plany, dotyczące planów sprzedaży będą musiały zostać dostosowane do nowej rzeczywistości.  Wyzwanie polega na tym, że nie jest to zwykły kryzys. Każdy zmaga się z zakłóceniami, które mają na nas wpływ zarówno na polu zawodowym, jak i osobistym. Klienci tną budżety i anulują umowy, w tym samym czasie sprzedawcy dostosowują się do pracy w domu, gdzie muszą radzić sobie z wieloma rozpraszającymi ich czynnikami. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, posiadanie skutecznego planu ma kluczowe znaczenie dla utrzymania się na dobrej drodze.
Istnieje wiele narzędzi do planowania, a jednym z nich jest spojrzenie na plany efektywności sprzedażowej z perspektywy czterech różnych stylów zachowań.

STOSOWANIE STYLÓW ZACHOWANIA DO ZWIĘKSZANIA EFEKTYWNOŚCI  

Wszyscy mamy swój naturalny styl i każdy z nas ma swoje mocne strony. Rozumiejąc swoje mocne strony i potencjalne pułapki behawioralne, możesz bardziej świadomie polegać na cechach, które pomogą Ci osiągnąć cele, nawet w trudnym środowisku biznesowym. Przyjrzyjmy się, jak można wykorzystać mocne strony każdego stylu zachowania, aby poprawić wyniki sprzedaży:

Bądź Wykonawcą i określ swoje cele:

Wykonawcy są zdecydowani, zorientowani na cele i wyniki. Oni nie tylko robią plany, ale także wytrwale dążą do ich realizacji.

Istnieje duża szansa, że ​​wiele celów, które ustaliłeś na początku roku, będzie wymagało korekty. Teraz jest dobry czas, aby jasno określić, jakie powinieneś mieć cele związane z wynikami sprzedaży w tej nowej rzeczywistości, i zobowiązać się do ich osiągnięcia. Jeśli jest to obszar, z którym zwykle masz problemy, wypróbuj następujące pomysły:

 • Podziel większe cele na mniejsze, które są łatwiejsze do opanowania.
 • Zapisz je i umieść w miejscu, w którym zawsze będą dla Ciebie widoczne, aby o nich pamiętać.
 • Każdego dnia rób przynajmniej jedną rzecz, która przyczyni się do osiągnięcia Twoich celów. Stworzy to nowe nawyki, a także pomoże Ci poczuć, że robisz postępy.
 • Świętuj osiągnięcie kamieni milowych. Poświęć chwilę, aby rozkoszować się poczuciem spełnienia!

Bądź Mówcą i poszerz swoją sieć:

Mówcy to kwintesencja „ludzi ludzi”. Lubią się angażować, ożywiać i dzielić się historiami i doświadczeniami.

Teraz, gdy świat wirtualny stał się normą, łączenie się z innymi może wydawać się trudniejsze. Ale pod pewnymi względami jest to łatwiejsze. W dzisiejszych czasach prawie wszyscy są przyzwyczajeni do wideokonferencji i spotkań Zoom, pokonują dystans i otwierają się na nowe możliwości potencjalnych połączeń, niezależnie od lokalizacji. Więc skorzystaj z porady Mówcy i zobacz, jak możesz rozszerzyć swoją sieć. Na przykład:

 • Poproś o rekomendacje ze swojej obecnej sieci znajomych.
 • Zaplanuj wirtualną przerwę na kawę, dzięki czemu takie spotkanie zostanie lepiej zapamiętane.
 • Sprawdź lokalne stowarzyszenie zawodowe lub grupę networkingową, do której chciałeś dotrzeć. Teraz, gdy większość spotkań odbywa się wirtualnie, możesz do nich dołączyć z dowolnego miejsca.
 • Pozostań zaangażowany i oprzyj się pokusie wykonywania wielu zadań jednocześnie. Nawet w wirtualnym świecie ludzie mogą rozpoznać, kiedy inni nie są w pełni zaangażowani.
 • Dziel się osobistymi historiami i ćwicz aktywne słuchanie. Naprawdę zwracaj uwagę na to, co mówi druga osoba.
 • Zgłoś się do komitetu lub zarządu w stowarzyszeniu lub grupie networkingowej.
 • Dziel się kontaktami. Bycie doskonałym źródłem informacji to świetny sposób na wzmocnienie własnej sieci.

Bądź Pomocnikiem i korzystaj ze zbiorowej siły:

W dzisiejszym świecie każdy aspekt pracy staje się coraz bardziej zależny od współpracy – czy to w zespole, czy z klientami. Ale mamy również do czynienia z niepewnością zdarzeń zewnętrznych, a także fizycznym dystansem i potencjalną izolacją.

Aby osiągnąć cele sprzedażowe, szczególnie w tych okolicznościach, musisz przećwiczyć zachowania Pomocników, którzy koncentrują się na budowaniu relacji opartych na zaufaniu i wykorzystaniu siły pracy zespołowej:

 • Kiedy zapraszasz ludzi na spotkanie, osobiste lub wirtualne, upewnij się, że wszyscy, którzy powinni być zaangażowani, zostali uwzględnieni.
 • Szanuj czas innych ludzi. Miej agendę i z góry ustal oczekiwania.
 • Uzgodnij, co powinniście osiągnąć, i weź pod uwagę wpływ zmian, różnych priorytetów i czynników zewnętrznych na ludzi.
 • Zachęcaj i doceniaj wkład każdego; słuchaj z otwartym umysłem tego, co ludzie mają do powiedzenia.

Bądź Kontrolerem i zwracaj uwagę na szczegóły:

Czasami trzeba przejmować się drobiazgami, a skupiający się na dokładności, precyzji i prawidłowym wykonaniu zadania Kontrolerzy mają do tego talent.
Gdy priorytety się zmieniają i próbujesz dostosować się do radykalnie odmiennego środowiska sprzedaży, łatwo jest przeoczyć szczegóły. Ale te „drobne” błędy mogą przekształcić się w bardzo poważne kłopoty – od zniszczonej reputacji po utracone interesy – zwłaszcza, jeśli odbiorcą jest kontroler! Oto kilka sposobów na skupienie się na szczegółach:

 • Wydrukuj i przeczytaj głośno przed wysłaniem to, co przygotowałeś. Na ekranie często trudno jest zobaczyć literówki i błędy gramatyczne.
 • Niech ktoś, komu ufasz, sprawdzi Twoją pracę pod kątem błędów.
 • Utwórz listę kontrolną dla swoich projektów, aby nie przeoczyć ważnych momentów.
 • Korzystaj z narzędzi lub aplikacji zwiększających efektywność online, aby pozostać skupionym i podążać we właściwym kierunku.
 • Dbaj o doskonalenie swoich umiejętności; angażuj się w działania związane z rozwojem zawodowym. Skorzystaj z bogactwa dostępnych teraz szkoleń wirtualnych.

Bez względu na to, jaki jest Twój styl, czerp z całego spektrum zachowań. Wykorzystaj każdy ze stylów, aby dostosować swoje plany i zobowiązać się do realizacji nowych celów sprzedażowych.

Udostępnij